Newsy

Zbiorniki CWU do pomp ciepła ze stali nierdzewnej duplex: ciepło zrodzone z jakości

Decydując się na pompę ciepła warto zadbać aby dobrać odpowiedni zbiornik ciepłej wody użytkowej, który będzie nam służyć przez wiele lat. Jedno to odpowiednia długość wężownicy znajdującej się w zbiorniku CWU, drugie to materiał z jakiego jest zbudowany.

Wyznaje zasadę, że we wszystkich produktach warto stosować najlepsze, wypróbowane materiały, zgodnie z zasadą: “to, co sprzedajemy, sami chętnie chcielibyśmy używać we własnym domu”. Nie inaczej jest ze zbiornikami C.W.U. produkcji Thermatec, wykonanych ze sprawdzonej i szeroko rekomendowanej stali duplex. Jakie są największe zalety wykorzystania właśnie tego materiału? I czym właściwie jest zbiornik C.W.U.?   

Zaczynając od rozszyfrowania enigmatycznego skrótu: C.W.U. to nic innego jak “ciepła woda użytkowa” (być może część osób spodziewała się jakiegoś zawiłego, technologicznego skrótu w obcym języku) i jest to woda wykorzystywana przede wszystkim w gospodarstwach domowych do codziennego zastosowania. Zbiornik C.W.U. gromadzi pewną ilość wody dostarczaną ze studni lub zbiornika, i podgrzewa ją aby była gotowa do natychmiastowego wykorzystania w wysokiej temperaturze. 

Ponieważ urządzenie to jest przeznaczone do wieloletniego użytku, niezwykle istotne jest zastosowanie materiałów do jego produkcji które pozostaną odporne na niekorzystne oddziaływanie tak długo, jak to tylko możliwe. Thermatec sięgnął z tego powodu po stal duplex, która jest dużo bardziej odporna od zwykłej stali na takie czynniki jak:

  • Korozja (nawet w środowisku wysokiego zakwaszenia)
  • Chlor (występujący w wodzie użytkowej)
  • Uszkodzenia mechaniczne
  • Niskie temperatury  

 

Zbiornik występuje w dwóch wersjach:

1. jako kompletny set składający się z ze zbiornika CWU o pojemności 200L w oraz dodatkowego bufora 60L C.O. (zbiornik wody kotłowej). Dodatkowo, zestaw jest wyposażony w najdłuższą na rynku wężownicę, przez przez którą płynie woda z zamkniętego obiegu centralnego ogrzewania. Więcej szczegółów

2. Jako sam zbiornik na przykłąd 200L z wężownicą 3,5m2.  Więcej szczegółów

Więcej informacji zbiornikach CWU do pomp ciepła na stronie: https://thermatec.pl/produkty/zbiorniki-cwu

Inne produkty Thermatec: https://thermatec.pl/produkty

Artykuł Zbiorniki CWU do pomp ciepła ze stali nierdzewnej duplex: ciepło zrodzone z jakości